Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka świętowaliśmy ubrani na niebiesko. Zajęcia zaczęliśmy od obejrzenia prezentacji Wszyscy mają prawa przygotowaną  przez organizacje Unicef. Następnie wspólnie ustaliliśmy jakie prawa i obowiązki  mają dzieci, aby się o tym dowiedzieć przedszkolaki musiały przebić balon i odnaleźć schowaną w nim ilustrację. Oczywiście zgodnie z poszanowaniem prawa do wyboru zrobiły to tylko te, które miały na to ochotę. Następnie dzieci odpowiedziały na dwa ważne pytania Co poprawia  ich nastrój? i Co sprawia że czują się lepiej? Taki dzień był też okazją do wspólnych zabaw, które oczywiście wybrały dzieci spośród swoich ulubionych.

Przygotowała: U.Kiryluk

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia dziećmi z grupy czwartej oglądające prezentację. Na kolejnych trzynastu zdjęciach widzimy  dzieci  w trakcie zabaw ruchowych. Następne  zdjęcia przedstawiają dzieci  podczas zajęć na temat ich  praw i obowiązków. Ostatnie zdjęcie przedstawia  przedszkolaki z grupy czwartej.