20 listopada w ramach profilaktyki odbyły się warsztaty „Mamo tato poćwicz ze mną” w których brali udział rodzice wraz z dziećmi uczęszczającymi na terapię logopedyczną. Celem spotkania było uświadomienie oraz zachęcenie rodziców do prowadzenia systematycznych ćwiczeń logopedycznych poprzez zabawę. Po raz kolejny rodzice zostali poinformowani o konieczności kontynuacji terapii w domu. Na zajęciach przedstawiono szereg prostych i ciekawych zestawów ćwiczeń do samodzielnego wykorzystania w domu. Rodzice zapoznali się z ćwiczeniami artykulacyjnymi oraz oddechowymi które dzieci wykonuję na co dzień w przedszkolu w trakcie terapii.

Podczas zajęć przedstawiono a następnie wykonano własnoręcznie pomoce do ćwiczeń oddechowych; parasolkę, dmuchajkę logopedyczną (ułatwiającą utrwalanie wydłużonej fazy oddechu), oraz jesienny szejk. Przedstawiono przybyłym rodzicom alternatywę do popularnych gier internetowych, proponując aplikacje oraz strony
z ciekawymi grami interaktywnymi w zakresie logopedii. Rodzice wspólnie z dziećmi uczyli się prostych wierszyków i zabaw paluszkowych. Spotkanie przebiegało w życzliwej i wesołej atmosferze dzieci spędziły fantastyczny czas z rodzicami a dorośli przekonali się, że trzeba tak niewiele, aby pomóc swojemu dziecku pięknie mówić.

Serdecznie dziękuję rodzicom za przybycie na warsztaty i za zaangażowanie. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz.

Przygotowała: Katarzyna Łysakowska – logopeda

Opis galerii zdjęć: Zdjęcie od pierwszego do szesnastego przedstawia logopedę oraz rodziców z dziećmi
w trakcie warsztatów logopedycznych pt. “Mamo tato poćwicz ze mną”. W/w zdjęcia przedstawiają uczestników szkolenia w następujących czynnościach; ćwiczenia artykulacyjne, ćwiczenia oddechowe, samodzielny tworzenie dmuchajek logopedycznych oraz szejków logopedycznych. Zdjęcie od siedemnastego do osiemnastego przedstawia uczestników szkolenia w trakcie nauki wierszyka oraz zabawy paluszkowej.