Dzień Misia to jedno z najsympatyczniejszych świąt nietypowych i okazja do integracji grupy z wykorzystaniem ulubionych pluszaków dzieci. Przedszkolaki z grupy trzeciej hucznie obeszły to święto uczestnicząc w licznych zabawach ruchowych i tanecznych, poznając historię powstania pierwszych pluszowych niedźwiadków oraz ćwicząc resuscytację na podstawie książki I. Michty „Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy”. To był bardzo przyjemny dzień, pełen pozytywnych wrażeń!

Przygotowały: E. Kiprianiuk, B. Dmitruk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widać dzieci składające ślubowanie o dobrym traktowaniu pluszaków. Zdjęcia 2-6 przedstawiają dzieci podczas zabaw ruchowych. Na siódmym zdjęciu dzieci pomagają swoim misiom zilustrować ruchem treść rymowanki, a na kolejnym słuchają historii pluszowego misia. Na zdjęciu dziewiątym grupa tańczy w kole z maskotkami. Zdjęcie dziesiąte przedstawia zabawę z elementem kodowania: układanie drogi misia do miodu. Na zdjęciu jedenastym widać dzieci ustawione w kolejce do miodowej degustacji, a zdjęcie dwunaste to kolaż ukazujący tą degustację. Zdjęcia 13-15 ukazują wyścig parami z misiami siedzącymi na krążkach. Zdjęcie 16 to pamiątkowa fotografia grupowa. Na 17 i 18 zdjęciu widać dzieci słuchające książki I. Michty i ćwiczące resuscytację na swoich pluszakach. Ostatnie dwa zdjęcia ukazują kolorowanie obrazków ilustrujących historię pluszowego misia.