10 stycznia 2024r. w Przedszkolu nr 5 w Hajnówce, w budynku przy ulicy Mikołaja Reja 2 odbyło się uroczyste i oficjalne otwarcie nowego wejścia.

Na otwarcie przybyli goście: Pan Jerzy Sirak Burmistrz Miasta Hajnówka oraz Pan Ireneusz Kiendyś Zastępca Burmistrza Miasta Hajnówka.

Realizacja inwestycji polegającej na budowie nowego wejścia do przedszkola przedłużała się z powodu nieprzewidzianych okoliczności.  W trakcie prac nad budową schodów okazało się, że istniejący wiatrołap z powodu wad konstrukcyjnych należy wyburzyć i zbudować nowy.

W efekcie zakończonych prac powstały piękne, wygodne i bezpieczne schody, nowy wiatrołap i podjazd, z którego będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne, a także mamy z dziećmi w wózkach. Podjazd zostanie wiosną pomalowany, gdyż niska temperatura nie pozwoliła na wykończenie go w pełni.

Dyrektor przedszkola Małgorzata Saadoon w imieniu własnym, wszystkich pracowników przedszkola, a także wychowanków i ich rodziców podziękowała Panu Burmistrzowi i Władzom Miasta za sfinansowanie całości inwestycji, która była  niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa społeczności przedszkolnej.

Pan Burmistrz wyraził zadowolenie z tego, iż mógł się przyczynić w ten właśnie sposób do poprawy warunków i bezpieczeństwa w przedszkolu. Zwrócił uwagę na fakt, iż jest to również inwestycja miejska, która będzie służyć kolejnym pokoleniom. Zauważył, że podjazd umożliwi także udział w wyborach osobom niepełnosprawnym, gdyż przedszkole jest lokalem wyborczym. Podziękował dyrektor przedszkola za szczególne działania oświatowe, koordynowanie budowy i nadzór nad nią.

Zarówno Pan Burmistrz, jak i dyrektor przedszkola przeprosili wszystkich za utrudnienia spowodowane przedłużającym się czasem budowy i podziękowali rodzicom, dzieciom i pracownikom przedszkola za wyrozumiałość i konieczność tak długiego korzystania z wejścia zastępczego do budynku.

Krótką uroczystość zakończyło przecięcie wstęgi przez włodarzy miasta oraz dyrektor przedszkola i oficjalne otwarcie nowego wejścia przy dźwiękach piosenki „Witajcie w naszej bajce” śpiewanej przez dzieci z grupy czwartej.

Dyrekcja Przedszkola nr 5 w Hajnówce dziękuje Panu Kamilowi Samojlukowi za rzetelną pracę i jakość wykonania inwestycji oraz Panu Michałowi Drozdowi tacie Zosi za pomoc w pracach budowlanych.

Przygotowała: Małgorzata Katarzyna Saadoon

Opis galerii zdjęć: Dwa pierwsze zdjęcia przedstawiają dzieci zgromadzone przed budynkiem przedszkola pośród których stoi Pan Burmistrz Miasta Hajnówka i zastępca Burmistrza Miasta Hajnówka. Na zdjęciach od trzeciego do piątego widać przemawiających Burmistrza Miasta Hajnówka i dyrektor przedszkola. Zdjęcia szóste i siódme przedstawiają Pana Burmistrza składającego podziękowania dyrektor przedszkola. Na zdjęciu ósmym i dziewiątym widać uroczyste przecięcie wstęgi. Na pozostałych zdjęciach widoczne są dzieci z opiekunami grup.