Grupa czterolatków ma za sobą intensywny tydzień pod hasłem – „W świecie komputerów”. Dzieci miały okazję zapoznać się z budową komputera, porozmawiać o Internecie oraz różnych formach rozrywki i edukacji z nim związanymi. Mogły stworzyć swój własny komputer, tworząc pracę plastyczną. Podczas zajęć omówione były również pozytywne i negatywne strony świata komputerów. W związku z tym dzieci wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce. Tematem przewodnim spotkania miały być książki – jako alternatywa dla świata Internetu i gier komputerowych, tak powszechnych w dzisiejszym świecie. Dzieci miały okazję zaobserwować jak wygląda praca w bibliotece oraz co należy zrobić, aby stać się posiadaczem karty bibliotecznej. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiła kolekcja książek, które Panie Bibliotekarki przygotowały i zaprezentowały dzieciom: była to m.in. „Książka z dziurą”, „Dinozaury”, „Pikotek chce być odkryty”, oraz „Książka bez obrazków”. Następnie dzieci same ruszyły między biblioteczne regały w poszukiwaniu najciekawszej książki, z którą mogły się spokojnie zapoznać. Na koniec spotkania wykonały również pamiątkową fotografię. Na innych zajęciach czterolatki miały okazję poznać zasady korzystania z tablicy interaktywnej. Mogły wziąć udział w grach i zabawach rozwijających spostrzegawczość oraz koncentrację uwagi: puzzle, kolorowanki, memory. Była to również wartościowa lekcja – czekania na swoją kolej.

Przygotowały: Urszula Michaluk, Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcia przedstawiają powitanie dzieci w bibliotece, zaprezentowanie karty bibliotecznej oraz wybranych książek. Kolejne zdjęcia ukazują spacer dzieci między bibliotecznymi regałami oraz oglądanie wybranych książeczek. Następne zdjęcie przedstawia wspólną fotografię. Na kolejnych zdjęciach widać dzieci przy tablicy interaktywnej. Ostatnie zdjęcie pokazuje wykonane przez dzieci komputery – pracę plastyczną.