Czterolatki z grupy drugiej zakładały ogródek na parapecie. Sadziły cebulę i siały rzeżuchę. Pracę rozpoczęły od wsypania ziemi do pojemnika i pozbycia się dużych grudek, następnie każde z dzieci posadziło swoją cebulkę. Na mokrą watę dzieci wsypały ziarenka rzeżuchy, po czym wszystko jeszcze raz podlały i ustawiły na parapecie. Teraz wiedzą, co to są nowalijki; czego rośliny potrzebują do wzrostu. Rozumieją potrzebę systematycznego podlewania roślin. Podczas zabaw ruchowych dzieci pokonywały ścieżkę zdrowia, przechodząc po ławce równoważnej. Na innych zajęciach dzieci samodzielnie komponowały kanapki wybierając zdrowe i ulubione produkty spożywcze. Samodzielnie rozsmarowywały masło, układały wędlinę, ser lub gotowane jajko. Pamiętały też o dodaniu warzywa wybierając sałatę, ogórek, szczypior lub pomidora. Kanapki wyszły przepyszne!

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, U. Michaluk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych jedenastu zdjęciach dzieci siedzą przy stole i wsypują ziemię do pojemnika, następnie sadzą cebulę i sieją rzeżuchę. Na kolejnych czterech zdjęciach dzieci przechodzą kolejną po ławce równoważnej. Następnie dzieci obserwują wzrost posadzonych roślin ustawionych na parapecie. Kolejne dwanaście zdjęć przedstawia dzieci siedzące przy połączonych stolikach. Dzieci ubrane są w fartuszki i czapeczki kucharskie. Przedszkolaki samodzielnie przygotowują sobie kanapki.