Od początku marca oczekujemy na nadejście wiosny. Podczas spacerów wypatrujemy jej zwiastunów, uczymy się rozpoznawać pierwsze wiosenne kwiaty: przebiśniegi, żonkile, krokusy, tulipany i hiacynty. Z niecierpliwością oczekując nadejścia wiosny postanowiliśmy założyć zielony ogródek w naszej sali przedszkolnej. Posadziliśmy cebulkę, fasolę, zasialiśmy zioła takie jak: bazylia, lubczyk, mięta oczywiście w  ogródku nie zabrakło rzeżuchy oraz owsa. Wszystkie zasadzone roślinki zagościły w naszym kąciku przyrody. Teraz każdego dnia pielęgnujemy je i wypatrujemy jak pięknie rosną.

Przygotowały: Natalia Zarecka, Emilia Bołtryk

Opis galerii: Pierwsze zdjęcie przedstawia zielony ogródek założony przez przedszkolaki. Na drugim zdjęciu dzieci wsypują ziemię do doniczek. Trzecie zdjęcia przedstawia sadzenie cebulki. Czwarte i piąte zdjęcie przedstawia dzieci podczas siania ziół.