Przyszła do nas Pani Wiosna, cała w sukni z kwiatów.

Uśmiechnięta i radosna, wśród lecących ptaków.

Powróciły z nią bociany, z dalekiej Afryki.

Żaby w stawie się zbudziły, misie i jeżyki.

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego też Pierwszy Dzień Wiosny jest zawsze radośnie witany przez wszystkie dzieci. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania Zimy i powitania Wiosny rozpoczęły się już dużo wcześniej. Na to spotkanie przedszkolaki przygotowywały się od początku marca, kiedy to przedszkolny korytarz, sale grup zaczęły mienić się barwnymi pracami i dekoracjami wykonanymi przez  dzieci. W ,,Zielonych ogródkach” zakwitły hiacynty, prymulki, bratki oraz zostały posadzone szczypiorki, rzeżucha, fasolka, owies, koperek itd. Na zajęciach dydaktycznych dzieci poznawały również tradycje, zwyczaje związane z okazji zbliżających się obchodów Dnia Wiosny.

W środę 20 marca dzieci z grupy szóstej, siódmej, ósmej świętowały nadejście Pierwszego Dnia Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, jako symbol powitania nowej pory roku.

Podczas imprezy został odczytany list, który do przedszkolaków przysłała Pani Wiosna oraz dzieci obejrzały prezentację multimedialną ,,Oznaki wiosny”. Były korowody, tańce przy muzyce z zielonymi bibułami i na rabatach kwiatowych oraz różne zawody sportowe. Wraz z Panią Wiosną dzieci rozwiązywały wiosenne zagadki, odgadywały nazwy wiosennych kwiatów, ptaków przylatujących do nas z ciepłych krajów, zwierząt budzących się z zimowego snu oraz owadów.

Wiosenne spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci miały pogodny, wiosenny nastrój – w ten sposób wyraziły swoją radość z nadejścia Wiosny.

Przygotowały: Nauczycielki grup: VI, VII i VIII

Opis galerii zdjęć: Pierwsze cztery zdjęcia przedstawiają dzieci podczas przywitania, oglądania filmu edukacyjnego „Oznaki Wiosny”. Pięć następnych zdjęć ukazuje przedszkolaków w trakcie wiosennych konkurencji sportowych. Następne zdjęcie przedstawia dzieci podczas rozwiązywania zagadek. Trzy kolejne to zabawy muzyczno-ruchowe z zieloną bibułą. Ostatnie zdjęcie to zdjęcie grupowe na tle wiosennej dekoracji.