W ramach rozbudzania zainteresowań czytelniczych pięciolatki z  grupy ósmej wybrały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce do Oddziału dla Dzieci. Piękna pogoda sprzyjała spacerowi i dzieci cieszyły wszechobecne oznaki wiosny w przyrodzie.

W drzwiach przedszkolaki  powitała Pani Asia i zaprosiła młodych czytelników do wejścia w progi naszej Biblioteki.  Podczas zajęć zorganizowanych przez panią bibliotekarkę pięciolatki dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, jak należy obchodzić się z książkami oraz dla kogo są one przeznaczone. Przedszkolaki mogły poznać różne ciekawe pozycje literatury dziecięcej. Dużym zainteresowaniem małych czytelników cieszyły się książeczki ,,podświetlane”  i książki z ,,dziurą”. Pięciolatki dowiedziały się, że w zasobach Biblioteki znajdują się baśnie, książki popularnonaukowe oraz audiobooki  do słuchania.

Następnie Pani Asia zaprosiła dzieci na wycieczkę po Bibliotece. Przedszkolaki odwiedziły wypożyczalnię dla dorosłych, czytelnię a także  przywitały się z panią Dyrektor Agnieszką.

Podczas wizyty w Bibliotece przedszkolaki mogły obserwować jak wypożycza się książki oraz dowiedziały się, jak  zastać członkiem naszej Biblioteki. Wszystkie przedszkolaki z chęcią przyjdą z rodzicami do Biblioteki i będą korzystać z interesujących je książek.

Na  zakończenie wizyty Pani Asia podarowała przedszkolakom zakładki do książki, a dzieci wręczyły  piękną kartę z podziękowaniami. Do rychłego zobaczenia wśród bibliotecznych półek.

Opracowanie: Dorota Jurczuk i Beata Sakowska

Opis galerii zdjęć: Pierwsze cztery zdjęcia przedstawiają siedzące dzieci słuchające pani Bibliotekarki prezentującej księgozbiór. Piąte zdjęcie przedstawia dzieci poznające w jaki sposób wypożycza się książki. Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają  dzieci oglądające książki. Na kolejnym zdjęciu dzieci odwiedzają wypożyczalnię dla dorosłych. Następne zdjęcie przedstawia dzieci rozmawiające z p. Dyrektor Biblioteki. Na ostatnim  zdjęciu dzieci zwiedzają biblioteczną czytelnię.