23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Książki w związku z tym wydarzeniem lider programu Czytające Przedszkola uczestniczył w Białostockich Targach Książek. Nasze przedszkole od lat propaguje idee czytelnictwa. Dowodzą tego liczne akcje, w których bierzemy udział. Nauczycielki w naszej placówce codziennie czytają dzieciom, obchodzą rozmaite święta książki, ściśle współpracują Miejską Biblioteką Publiczną, organizują lekcje biblioteczne, propagują ideę czytania wrażeniowego Małgorzaty Swędrowskiej. W związku z tym jesteśmy zainteresowani nowościami wydawniczymi jakie pojawiają się na rynku. Pragniemy przekazywać swoim dzieciom wartości, mówić pięknie emocjach przy pomocy jednej z najcenniejszych wynalazków świata – Książki. Wspaniale, że w targach książek uczestniczy coraz więcej osób, to cudowny widok, kiedy pomieszczenia targów wypełnia gwar dziecięcego śmiechu a wizyta na targach jest wspaniałym rodzinnym czasem. Białostockie Targi Książek zgromadziły 1000 odwiedzających oraz kilkadziesiąt wspaniałych stanowisk wydawców, na których można było spotkać autorów oraz obejrzeć książki. Zachęcam wszystkich rodziców do udziału w takich imprezach, bo jak wszyscy wiemy dzieci nas naśladują.

Przygotowała: Katarzyna Łysakowska

Opis do zdjęć: Zdjęcia przedstawiają regały z książkami dla dzieci i dorosłych.