Trzylatki z grupy pierwszej założyły swój pierwszy zielony ogródek. Zanim przystąpiły do działania zapoznały się z wyglądem cebuli oraz nasionami owsa i fasoli. Dowiedziały się co jest niezbędne by założyć własną hodowlę, jak należy ją pielęgnować a co najważniejsze co wyrośnie z cebuli i nasion. Mali ogrodnicy codziennie zachwycają się jak szybko rosną ich roślinki.

Przygotowała: K. Litwiniec – Burnecka

Opis galerii zdjęć: Na trzech pierwszych zdjęciach widać dzieci siedzące przy stoliku nad nimi stojącą nauczycielkę przed dziećmi na środku stolika pojemnik z ziemią oraz cebulki, każde dziecko po kolei wkłada swoją cebulkę do ziemi. Na czwartym zdjęciu dzieci siedzą przy stoliku, chłopiec z pomocą nauczycielki wsypuje nasiona owsa do doniczki. Trzy kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące przy stolikach, każde dziecko po kolei wkłada nasionko fasoli do woreczka strunowego wypełnionego ziemią. Pięć następnych zdjęć wykonanych zostało w trakcie podlewania przez dziecko doniczek z cebulkami i nasionkami. Ostatnie zdjęcie przedstawia efekt pracy dzieci – zieloną hodowlę.