Impreza ekologiczna z okazji Światowego Dnia Wody, przypadająca 22 marca, na stale zagościła w kalendarzu imprez przedszkola. Jej celem było rozwijanie świadomości proekologicznej, poprzez wdrażanie do oszczędzania zasobów wodnych oraz dbania o czystość akwenów i  uświadomienie dzieciom znaczenia wody w przyrodzie, rozwijanie zainteresowań związanych z ekologią poprzez wykonywanie doświadczeń z wodą oraz  wyzwalanie radości ze wspólnej zabawy.

Przygotowały: Lucyna Stawarz i Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć:  Pierwsze zdjęcie prezentuje grupę na tle tablicy z dekoracją do imprezy, następne tańce przy muzyce z obręczami. Na kolejnych widać konkurencje sprawnościowe z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych. Następne zdjęcia przedstawiają zabawy badawcze z wodą, potem widać degustację wody i ćwiczenia oddechowe z wodą.