Podczas realizacji bloku tematycznego „Wiosenne powroty ptaków” sześciolatki z grupy dziewiątej wybrały się do Nadleśnictwa Hajnówka, aby tam dowiedzieć się więcej o zwyczajach wiosennych ptaków. Pan Wojtek, który ma ogromną wiedzę na temat zwierząt zamieszkujących Puszczę Białowieską opowiedział i pokazał dzieciom wiele ciekawostek o ptakach i nie tylko. Po zajęciach edukacyjnych w salce dzieci miały okazję pobawić się na świeżym powietrzu: zamieniły się w klucz lecących żurawi oraz szpaków. Następnie udały się do  pobliskiego lasu, aby w naturalnym środowisku poobserwować ptaki i posłuchać wydawanych przez nie odgłosów. Zajęcia były bardzo pouczające i dostarczyły dzieciom wielu ciekawych wrażeń.

Dziękujemy Panu Wojtkowi za wprowadzenie nas w tajniki wiosennej przyrody.

Przygotowała: Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia od 1 do 9 przedstawiają dzieci podczas zajęć w salce edukacyjnej w Nadleśnictwie Hajnówka

Zajęcia od 10 do 24 ukazują dzieci podczas zajęć z leśnikiem w terenie

Zdjęcie 25 przedstawia pana leśnika z laurką i dzieci