Logopedyczne kółko krzyżyk- gra dla dzieci i dorosłych

Kółko krzyżyk to gra, która znają wszyscy dorośli i dzieci. Dziś pokaże jak szybko i tanio można zrobić własną grę i przy okazji świetnej zabawy poćwiczyć  właściwą artykulację z dzieckiem w warunkach domowych.

Czego potrzebujemy?

1. papier, drukarka, kredki i mazaki, klej,
  2. obrazki np.: z głoską „sz” – obrazki można pobrać w internecie,

Jak wykonać;

1. drukujemy tabele 3/3 kiedy nie mamy drukarki rysujemy na kartce papieru,
  2. szukamy w internecie obrazki ( możemy również narysować obrazek
     z głoską którą ćwiczymy, jeżeli dziecko potrafi czytać zamiast obrazka piszemy np. szafa, możemy również w pola wpisać ćwiczone sylaby np. sza
  3. wycinamy obrazki przyklejamy w puste pola,
  4. musimy jeszcze pożyczyć pionki z jakiejś domowej gry.

Gra polega na naprzemiennym układaniu pionków na polach z obrazkami, tak by ułożyć trzypolowy szereg w pionie, poziomie lub skosie. Jednocześnie należy starać się przeszkodzić przeciwnikowi w zbudowaniu takiego szeregu. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy ułoży trzypolowy szereg. W trakcie układania pionków w odpowiedni kwadrat nazywamy obrazek, staramy się powtarzać starannie i poprawnie wyrazy, rodzic powinien poprawiać dziecko, przy większych trudnościach dzielić wyraz na sylaby.

Grając  utrwalamy prawidłową wymowę głosek, ćwiczymy percepcje wzrokową, koncentrację.

Milej zabawy.

Przygotowała: Katarzyna Łysakowska