W ramach obchodów Rocznicy 70-lecia nadania praw miejskich Hajnówce, nauczycielki  grup: III, VII, VIII i IX Przedszkola nr 5,  zorganizowały w kwietniu 2021r. w budynku B, wernisaż  plastyczny, do którego zaprosiły wszystkie chętne dzieci pięcio i sześcioletnie, uczęszczające do naszego przedszkola. Celem przedsięwzięcia było rozbudzanie wśród dzieci patriotycznych uczuć do naszej Małej Ojczyzny – Hajnówki, zachwycanie się jej różnorodnością i pięknem przyrody oraz niepowtarzalnością obiektów architektonicznych, a także rozwijanie talentów plastycznych. Dzieci przygotowały prace, wykorzystując różne płaskie techniki plastyczne, obrazujące piękno przyrody i architektury naszego miasta, które następnie zostały wyeksponowane w holu budynku B Przedszkola nr 5 do podziwiania przez całą społeczność przedszkola. Pani dyrektor Małgorzata Saadoon dokonała uroczystego otwarcia wernisażu, poprzez przecięcie wstęgi. Podziękowała wszystkim zaangażowanym przedszkolakom i nauczycielkom za trud włożony w przygotowanie wernisażu.

W miesiącu maju wystawa zostanie przeniesiona do Hajnowskiego Domu Kultury, gdzie dalej można będzie podziwiać prace przedszkolaków. Serdecznie zapraszamy do jej oglądania.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nas, w nagrodzeniu trudu dzieci.  Byli nimi:

• Urząd Miasta w Hajnówce,
  • Stowarzyszenie Euroregionu Puszcza Białowieska

Dziękujemy także wszystkim koleżankom z przedszkola, zaangażowanym  w realizację naszego przedsięwzięcia.

Przygotowały: Lucyna Stawarz, Beata Sakowska, Dorota Jurczuk, Krystyna Kojło, Joanna Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia przedstawiają galerię prac plastycznych, wyeksponowanych na tablicach w holu budynku B Przedszkola nr 5 w Hajnówce. Na kolejnych trzech zdjęciach, dzieci trzymają biało-czerwoną wstęgę na tle tablic z pracami. Dalej widać panią Dyrektor Przedszkola Małgorzatę Saadoon, dokonującą uroczystego otwarcia wernisażu, poprzez przecięcie wstęgi trzymanej przez dzieci  oraz pozującą do pamiątkowych zdjęć. Na kolejnych fotografiach widać dzieci trzymające wstęgę i podziwiające prace plastyczne. W dalszej części galerii uwidocznione są zachwycające prace uczestników wernisażu.