W dniu 18.06.2021r. starszaki z grupy dziewiątej uroczyście żegnały się ze swoim przedszkolem.

Jakże aktualne były słowa śpiewanej przez dzieci piosenki:

,,Żegnamy się z przedszkolem,

Z salami, zabawkami.

A z największym żalem

Z naszymi paniami.

Zaraz po wakacjach

Będziemy już w szkole.

W myślach nam zostanie

Przedszkole wesołe…”

Aż trudno dziś uwierzyć, że z tych zapłakanych, tęskniących z rodzicami maluszków wyrosły takie mądre, pewne siebie i samodzielne dzieci.

Sześciolatki z dumą w głosie recytowały indywidualnie wiersze, śpiewały piosenki traktujące o zakończeniu przedszkolnych wesołych zabaw i nieuchronnym rozstaniu się z przedszkolem.

Dzieci zaprezentowały się również jako wspaniali tancerze, którym nie obce są polskie tańce narodowe- takie jak polonez, czy krakowiak.

Po występie Pani Dyrektor Małgorzata Saadoon pogratulowała  wszystkim dzieciom pięknego występu i życzyła powodzenia w szkolnych progach. Każdy absolwent przedszkola odebrał osobiste gratulacje, dyplom ukończenia przedszkola i upominek książkowy z rąk Pani Dyrektor.

Ten uroczysty i radosny dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno starszaków i ich rodziców,  jak i pań, które przez całe przedszkole towarzyszyły dzieciom w ich codziennych radościach i smutkach…

Opracowanie: Beata Sakowska i Dorota Jurczuk

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia grupę dzieci ubranych w odświętne stroje wraz nauczycielkami i dyrektorem na tle tablicy z napisem Pożegnanie Przedszkola. Kolejne zdjęcie przedstawia dzieci tańczące poloneza. Następne  sześć zdjęć ukazuje  dzieci ustawione w szeregu- dziewczynki ubrane w długie suknie i chłopców ubranych w odświętne stroje. Następne zdjęcie przedstawia dziewczynkę idącą po odbiór dyplomu z rąk Pani Dyrektor. Na ostatnim zdjęciu znajdują się cztery dziewczynki w długich sukniach na tle tablicy z napisem Pożegnanie Przedszkola.