Dnia 17.06.2021 dzieci z grupy ósmej wybrały się na wycieczkę do rezerwatu w Białowieży. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji Białowieskiego Parku Narodowego jest właśnie Rezerwat Pokazowy Żubra w Białowieży. W rezerwacie, w warunkach zbliżonych do naturalnych, można podziwiać wiele zwierząt m.in. żubry, żubronie, jelenie, łosie, dziki, wilki. Przedszkolaki mogły je oglądać w dużych zagrodach. Przy każdej z nich widnieje tabliczka informacyjna o danym gatunku i miejscu jego występowania. Dzieciaki chętnie dopytywały o zwierzęta i ich życie, uważnie się im przyglądając. Widać było, że są pod dużym wrażeniem. Na koniec zwiedzania dzieci mogły wyładować energię, która im została na placu zabaw, co z wielką chęcią uczyniły. Zmęczone i zadowolone wróciły szczęśliwie do swoich domów.

Przygotowały: Krystyna Kojło, Renata Bartoszewicz

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciu nr 1 widać dzieci przy wejściu do rezerwatu. Na drugim zdjęciu dzieci oglądają wilki, na trzecim zaś patrzą na żubra. Na czwartym zdjęciu dzieci pozują przed zagrodą z tarpanami. Na piątym i szóstym zdjęciu dzieci wspinają się po przeplotni liniowej na placu zabaw, na siódmym zdjęciu huśtają się na bocianim gnieździe. Na zdjęciach od ósmego do jedenastego przedszkolaki odpoczywają w cieniu i jedzą przekąskę.