Dnia 17 września  przedszkolaki z grupy IX odwiedziły Zamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej. Celem naszej wyprawy była wystawa grzybów. Była to doskonała okazja do poszerzenia  wiedzy o grzybach oraz ich różnorodności. Dzieci miały możliwość zapoznać się z różnymi gatunkami grzybów jadalnych i trujących, obejrzeć je, a nawet niektóre powąchać. Na ich twarzach przez cały czas wyprawy widać było duże skupienie i zainteresowanie tematem. Na koniec dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające różne sylwety grzybów, a także książeczki i płyty o różnych gatunkach. Dziękujemy organizatorom za miłą atmosferę i wprowadzenie naszych dzieci w „Świat grzybów”.

Przygotowały: Barbara Markiewicz, Anna Kojło

Opis galerii zdjęć: Zdjęcie nr 1 – Prowadząca opowiada dzieciom o wystawie. Dzieci stoją wokół stołu i przyglądają się eksponatom grzybów. Na zdjęciu 2. i 3. widać rożne modele grzybów. Na zdjęciu 4. widać dzieci skupione i słuchające prowadzącej. Zdjęcia od 5. do 10. przedstawiają prowadzącą opowiadającą dzieciom o wystawie. Dzieci stoją wokół stołu z modelami i uważnie słuchają oraz oglądają eksponaty.