Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto wszystkich przedszkolaków. Inicjatywa Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Święto zostało ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013. Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn, który zna większość podopiecznych przedszkoli w Polsce. 20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola. Tego dnia placówki organizują moc atrakcji dla dzieci. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak co roku wysyła specjalny list adresowany do polskich przedszkolaków. W niektórych miastach dzieci z przedszkola wypuszczają do nieba baloniki z marzeniami. Każde przedszkole miejskie czy prywatne stara się, aby przedszkolaki tego dnia jak najlepiej bawiły się.

Przedszkolaki z grupy VI niedawno wstąpiły w progi przedszkola. Są najmłodszymi przedszkolakami ale także świętowały ten dzień. Na początku pani musiała im wytłumaczyć, kto to jest przedszkolak i jak będziemy obchodzić jego święto. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną. Jednak najwięcej radości sprawiły im harce i tańce z balonikami. Nikt już nie tęsknił za mamą. Wspólna zabawa sprzyjała wzajemnemu poznaniu dzieci, uczyła współpracy, wyzwoliła wiele radości i uśmiechów. W nagrodę za piękne zabawy maluszki zabrały kolorowe baloniki do domu.

Opracowanie: Beata Sakowska i Dorota Jurczuk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu dzieci pomagają rozkładać chustę animacyjną. Następne zdjęcie przedstawia zabawę z chustą animacyjną. Na kolejnym zdjęciu jest gazetka tematyczna z hasłem ,,Dzień Przedszkolaka”. Kolejne dwa zdjęcia prezentują zabawy z chustą i piłeczkami. Na następnych dwóch zdjęciach dzieci bawią się chustą i  kolorowymi balonami. Kolejne pięć zdjęć przedstawia dzieci tańczące z balonikami. Ostatnie trzy zdjęcia przedstawia dzieci z balonikami na tle gazetki tematycznej.