Obchody Dnia Przedszkolaka rozpoczęły się od przedstawienia, które zaprezentowały nauczycielki na podstawie wiersza Stanisława Jachowicza „Chory Kotek”. Dzieci zostały zaproszone na występ, kupowały w kasie bilety i wchodziły na salę zajmując miejsce na dywanie. Po występie rozpoczęły się gry i zabawy inspirowane tematyką zdrowotną. Sześciolatki przenosiły jabłka na tacy, próbowały ugryźć jabłko na sznurku bez pomocy rąk; przetaczały po dywanie orzechy włoskie. Brały udział w zabawach tanecznych. Podpisywały się swoim imieniem na plakacie z Dnia Przedszkolaka oraz wykonały serca symbolizujące prawo dzieci do zabawy, szczęścia i miłości.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, E. Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Na trzech pierwszych zdjęcia widać dzieci ustawione w kolejce, kupujące w kasie bilety na występ. Następnie nauczycielki przebrane za aktorki prezentują teatrzyk na podstawie wiersza Stanisława Jachowicza „Chory kotek”. Na kolejnych zdjęciach sześciolatki biorą udział w zabawach ruchowo- zręcznościowych: przenoszą jabłka na tacy; próbują ugryźć jabłko zawieszone na sznurku; odbijają do siebie orzech włoski po prostym torze. Na kolejnych zdjęciach dzieci tańczą indywidualnie, w parach i w kole. Następnie pozują zbiorowo do zdjęcia. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci wpisujące się na plakat z Dnia Przedszkolaka. Na koniec dzieci wykonują podkłady pod serca rozdmuchując po całej powierzchni kartki kolorową farbę. Ostatnie zdjęcie przedstawia dzieci ustawione przed udekorowaną tablicą, prezentujące powstałe serca.