W ramach realizacji zadań wynikających z projektu „Najstarsze drzewa w Hajnówce” sześciolatki z grupy dziewiątej uczestniczyły w zajęciach z mapą. Poznały rodzaje map i ich znaczenie, określały strony świata jak również utrwalały wiadomości na temat najważniejszych, najbardziej znanych miejsc w Hajnówce. Na planie miasta zaznaczyły budynek przedszkola oraz odszukiwały miejsca, w których znajdowały się  najstarsze i najpiękniejsze drzewa oglądane podczas spacerów. Dzieci zdobyły nie tylko nowe doświadczenia, umiejętności ale udało się je zainteresować najbliższym środowiskiem i rozwijać  tożsamość lokalną.

Przygotowała: Renata Bartoszewicz

Opis galerii zdjęć: Poszczególne zdjęcia przedstawiają dzieci  w sali przedszkolnej podczas zajęć z mapą oraz podczas spaceru odszukujące i zaznaczające na mapie wcześniej oglądane drzewa.