Dnia 6.10. 2021 r przedszkolaki z grupy siódmej pojechały autokarem na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane i ciekawe pracy strażaka. Sympatyczni Panowie strażacy poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi. Wytłumaczyli co trzeba zrobić jak zobaczymy pożar, przypomnieli też dzieciom pod jaki numer dzwonić aby uzyskać pomoc. Ponadto przedszkolaki podziwiały ogromne wozy strażackie, miały też okazje zasiąść w kokpicie wozu. Z wielkim zainteresowaniem oglądały wyposażenie pojazdów, np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy. Dużo frajdy sprawił im pokaz alarmu i zjeżdżanie strażaków po rurze. Na zakończenie dzieci podziwiały kurtynę wodną. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z uśmiechem wracali do przedszkola.

Bardzo dziękujemy Komendantowi za możliwość zwiedzenia jednostki oraz będącym w tym dniu Strażakom, którzy przybliżyli naszym podopiecznym jak odpowiedzialna i trudna jest służba w Straży Pożarnej. Dziękujemy!

Link do wideo: https://przedszkole5.hajnowka.pl/wp-content/uploads/2021/01/Wycieczka-do-Panstwowej-Strazy-Pozarnej-Gr-VII.mp4

Przygotowała: Emilia Bołtryk

Opis zdjęcia: Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy siódmej wraz z wychowawczynią i strażakiem pozujących przed wozem strażackim.