W ramach profilaktycznych zajęć logopedycznych dzieci z grupy drugiej miały spotkanie z logopedą. Dzieci w trakcie zajęć bawiły się w Jesienną gimnastykę buzi i języka, wykonywały ćwiczenia artykulacyjne, naśladowały miny jesiennych liści. Ponad to wykonywały ćwiczenia oddechowe; zabawy przy użyciu słomki i kolorowych pomponów. Mając na uwadze potrzebę rozwoju motoryki małej zaproponowałam dzieciom zabawę paluszkową Mecz wiewiórek. Bawiliśmy się wspanialej już niebawem spotkamy się ponownie.

Przygotowała: Logopeda – Katarzyna Łysakowska

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciu od pierwszego do trzeciego dzieci wraz z logopedą siedzą na podłodze. Logopeda demonstruje ćwiczenia artykulacyjne, pokazuje kolorowe karty. Dzieci naśladują pokazywane miny. Na zdjęciach od czwartego do siódmego dzieci wykonują ćwiczenia oddechowe; używają słomek i pomponów, które za pomocą oddechu muszą umieścić w kubkach. Zdjęcie ósme przedstawia dłoń dziecka, na którego placach wskazującym i środkowym umieszczona jest papierowa wiewiórka. Zdjęcie dziewiąte przedstawia dzieci siedzące przy stoliku, w trakcie  gry paluszkowej Mecz wiewiórek.