Dzieci  z najstarszych grup wiekowych pozyskiwały od członków rodzin informacje o najstarszych drzewach  w Hajnówce. Dowiadywały się o miejsca, w których rosną; ciekawych historiach związanych z tymi drzewami. Rodzice przesyłali zdjęcia wybranych drzew. Z ponad pięćdziesięciu propozycji zostały wybrane fotografie, które zostały zaprezentowane na wystawie w obu budynkach naszego przedszkola. Podczas obchodów Dnia Drzewa został zorganizowany plebiscyt na Najwspanialsze Drzewo w Hajnówce. Ogółem oddano 208 głosów. Wygrał DĄB stojący na osiedlu Reja wynikiem 47 głosów.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, B. Markiewicz, L. Stawarz; R. Bartoszewicz

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciach widać wystawę fotografii przedstawiających drzewa. Dzieci wraz z rodzicami oddają głosy na wybrane przez siebie drzewo. Ostatnie zdjęcie prezentuje wygrane drzewo- Dąb- Najwspanialsze Drzewo w Hajnówce.