W czwartek, 18 listopada, grupa piąta udała się do Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce na patriotyczną lekcję biblioteczną. Dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania o Marszałku Piłsudskim, obejrzały animację pt. „Polak Mały”, utrwalającą i poszerzającą ich wiedzę o symbolach narodowych naszego kraju. Następnie wspólnie rozwiązywały krzyżówkę patriotyczną, bez trudu odgadując hasła i dzieląc je na głoski, po czym kolorowały obrazki z symbolami narodowymi, układały rozsypankę obrazkową przedstawiającą godło i oglądały książki o tematyce patriotycznej. W drugiej części wizyty dzieci poznały księgozbiór wypożyczalni oraz dowiedziały się o projekcie im dedykowanym pt. „Mała książka, Wielki człowiek”. Dziękujemy serdecznie Pani Asi i Pani Justynie za poświęcony czas i przekazaną wiedzę! Zachęcamy wszystkich rodziców do jak najczęstszych wizyt w bibliotece!

Przygotowały: Ewelina Kiprianiuk, Iwona Zaniewska-Ciep

Opis galerii zdjęć: Pierwsze dwa zdjęcia prezentują dzieci słuchające informacji przekazywanych przez Panią Asię. Na trzecim zdjęciu dzieci oglądają animację patriotyczną, a na zdjęciu czwartym i piątym przy asyście Pani Eweliny rozwiązują przygotowaną przez bibliotekarkę krzyżówkę. Na dwóch kolejnych zdjęciach widać dzieci kolorujące symbole narodowe. Na zdjęciu ósmym dwóch chłopców układa godło Polski z rozsypanki obrazkowej. Zdjęcia od dziewiątego do trzynastego przedstawiają dzieci poznające księgozbiór oddziału dziecięcego biblioteki pod okiem Pani Asi i Pani Justyny. Na ostatnim zdjęciu Pani Asia przyjmuje od dzieci laurkę z podziękowaniem za ciekawą lekcję biblioteczną.