W piątek, 19 listopada, na podsumowanie bloku tematycznego „Niepodległa Polska” odbył się quiz patriotyczny. Dzieci zostały podzielone na cztery drużyny, które naprzemiennie odpowiadały na pytania zamknięte i otwarte dotyczące Polski. Zajęcia te miały na celu sprawdzenie i usystematyzowanie wiedzy na temat naszego kraju oraz wdrażanie do koleżeńskiej rywalizacji drużynowej i akceptowania jej wyniku bez względu na to, które miejsce zajęła drużyna. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnicy quizu otrzymywali prostokąty w barwach narodowych, z których układały flagę Polski. Zdobywcy największej ilości części flagi zostali zwycięzcami quizu (remis drużyny drugiej i czwartej). Drugie miejsce zajęła drużyna pierwsza, posiadając zaledwie jeden punkt mniej od zwycięzców. Trzecie miejsce należało do drużyny trzeciej, która nie przejęła się gorszym wynikiem i czeka na możliwość rewanżu przy innej okazji. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Przygotowała: Ewelina Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące przy stolikach i prezentujące dyplomy otrzymane po zakończeniu quizu.