W ramach profilaktycznych zajęć logopedycznych dzieci z grupy szóstej wzięły udział
 w spotkaniu „Deszczowe zabawy z rytmem”. W trakcie zaproponowanych aktywności dzieci ćwiczyły, rozwijanie słuchu fonemowego, utrwalały właściwy tor oddechowy, usprawniały motorykę artykulacyjną, rozwijały słownictwo. Dzieci brały udział w zabawie narządów mowy „Krople deszczu”, nauczyły się krótkiego wierszyka „Wiatr” Danuty Gellnerowej.
W trakcie powtarzania fraz wiersza wykonywały zabawę paluszkowa usprawniającą motorykę małą. Na koniec zajęć przeprowadziłam zabawę słowno – ruchowa „Burza” oraz „Deszczowe chmury”. Bawiliśmy się doskonale.

Przygotowała: Logopeda – Katarzyna Łysakowska

Galeria zdjęć: Na zdjęciu od pierwszego do drugiego widzimy nauczyciela otoczonego dziećmi, wszyscy siedzą na podłodze. Dzieci uczą się wiersza oraz gestów, które ułatwiają dzieciom zapamiętania treści. Na zdjęciu od trzeciego do piątego dzieci bawią się w zabawy rytmiczno – ruchowe, tańczą i podskakują.