Podsumowaniem tematu „Jesienna słota” były zabawy badawcze i eksperymenty z wodą. Przedszkolaki badały właściwości fizyczne i chemiczne wody. Dzięki eksperymentom dowiedziały się: jaki zapach i smak może mieć woda, czy wszystko się w niej rozpuszcza, czy woda może mieć kształt, czy woda ma skórę, czy wszystko pływa oraz co jest lżejsze od wody. Dzieci po raz pierwszy próbowały wyciągać wnioski z przeprowadzonych doświadczeń.

Przygotowały: K. Litwiniec – Burnecka, Z. Kajdewicz

Opis galerii zdjęć: Trzy pierwsze zdjęcia wykonane zostały podczas badania dzieci czy woda może mieć smak i zapach. Na zdjęciu czwartym i piątym chłopiec sprawdza, czy wszystko można rozpuścić w wodzie. Dwa kolejne zdjęcia wykonane zostały dzieciom i nauczycielce w trakcie obserwowania czy woda może przyjmować kształt. Na zdjęciu ósmym widać dzieci i dziewczynkę sprawdzającą czy woda może mieć skórę (czyli zjawisko napięcia powierzchniowego wody). Kolejne zdjęcie wykonane zostało dzieciom podczas badania czy wszystko pływa. Dwa ostatnie zdjęcia ukazują zabawę w kręgu „przekazywanie kropli wody”.