Czterolatki obchodziły Dzień Drzewa wspólnie z panią leśnik z Nadleśnictwa Hajnówka. Impreza rozpoczęła się od inscenizacji wiersza Marii Czerkawskiej „Kto powie?”. Następnie pani leśnik opowiedziała dzieciom ciekawostki związane z drzewami, liśćmi i owocami. Opisała cykl rozwoju drzew, pokazała słoje na przykładzie eksponatu dydaktycznego a dzieci liczyły, ile to drzewo miało lat. Kolejnym etapem zabaw było wspólne wykonanie drzewa z różnego rodzaju liści. Dzieci malowały pień a następnie przyklejały do niego świeże liście. Gdy praca była gotowa, wszyscy wspólnie zatańczyli do piosenki „Małe czerwone jabłuszko”. Na koniec dzieci pozowały do zdjęć w jesiennej foto ramce. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za chęci i pomoc w organizacji spotkania.

Przygotowały: Iwona Zaniewska- Ciep, Urszula Michaluk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych czterech zdjęciach widać przedszkolaki siedzące na dywanie, które wspólnie z panią leśnik oglądają mini przedstawienie w wykonaniu dzieci. Na kolejnych siedmiu zdjęciach pani leśnik opowiada dzieciom o drzewach posiłkując się przyniesionymi pomocami: liśćmi, szyszkami, żołędziami, kasztanami, itp. Kolejnych osiem zdjęć przedstawia dzieci wykonujące wspólną pracę plastyczną: dzieci malują pień drzewa, gałęzie i przyklejają liście. Na kolejnych pięciu zdjęciach wszyscy tańczą w parach do piosenki. Następnie dzieci dziękują pani leśnik i wręczają jej laurkę. Ostatnie zdjęcia przedstawiają pozowanie w jesiennej foto ramce oraz wspólną fotografię z imprezy.