Dzień 6 grudnia to dla dzieci szczególny dzień. Już od samego rana w grupie IV panował mikołajkowy nastrój. Rozbrzmiewała muzyka, dzieci opowiadały o swoich marzeniach. Największą niespodziankĄ były zabawy kulinarne, które przygotowały dla naszych pociech-mama Jonatana P.,  – Pani Magda, mama Julii P.  – Pani Małgosia oraz mama Dominiki G. – Pani Iwona. Dzieci aktywnie uczestniczyły w produkcji lukru wykonanego na bazie cytryny i cukru pudru. Samodzielnie wyciskały sok z cytryny, dosypywały cukier, mieszały poszczególne składniki. Pamiętały o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z akcesoriów kuchennych. Następnie ozdabiały pierniki kolorowymi spożywczymi dodatkami. Ozdabianie pierników przebiegało w atmosferze skupienia i zaangażowania. Dzieci wykazały się fantazją, kreatywnością i niesamowitym kunsztem. Powstały niesamowite świąteczne wzory. Na zakończenia odbyła się degustacja smakołyków. Dzieci i Pani serdecznie dziękują Naszym Wspaniałym Mamom za życzliwość, pomysłowość i zaangażowanie w życie grupy.

Opracowanie: Joanna Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Na dwóch pierwszych zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach i dekorują pierniczki. Na następnym zdjęciu grupka dzieci stoi przy udekorowanej tablicy. Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci rozwijające list od Świętego Mikołaja. Na następnych trzech zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach i kolorują literkę M. Na czterech kolejnych zdjęciach dzieci trzymają w dłoniach upominki otrzymane z okazji Mikołajek. Reszta zdjęć przedstawia dzieci wraz z rodzicami podczas tworzenia pierniczków.