Pięciolatki z grupy ósmej , dnia 6 grudnia 2021r. świętowały imieniny św. Mikołaja, tańcząc, śpiewając piosenki ilustrowane ruchem, muzykując na instrumentach perkusyjnych, słuchając legendy o św. Mikołaju i ciesząc się ze wspólnej zabawy. Zabawy z zakresu Pedagogiki zabawy Stowarzyszenia Klanza, aktywizowały i radowały wszystkie dzieci. Miłym akcentem mikołajkowego spotkania, były pyszne pierniczki, przygotowane przez Tymka i jego mamę Sylwię. Serdecznie dziękujemy za taką niespodziankę. Podziękowania kierujemy również do ,,Świętego Mikołaja’’ za wspaniałe, mikołajkowe upominki. Sprawiły one wszystkim mnóstwo radości.

Przygotowały: Lucyna Stawarz i Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych zdjęciach widać dzieci ubrane w czerwone koszulki i mikołajowe czapki, siedzące na dywanie. Następnie dzieci poruszają się przy muzyce w mikołajkowym korowodzie oraz  prezentują na tle tablicy, piosenki z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Dalej widać przedszkolaki wykonujące improwizacje ruchowe z chustkami do słów piosenki. Na kolejnych zdjęciach widać dzieci muzykujące z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Potem przedszkolaki siedza na dywanie i słuchają legendy o Świętym Mikołaju przy świetle lampek choinkowych i zasłoniętych roletach. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci śpiewające piosenkę o Mikołaju, bawiące się w zabawy integrujące z wykorzystaniem chusty animacyjnej.  Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci stojące i siedzące przed tablicą, a przed nimi stoją kosze z prezentami oraz Tymka z koszyczkiem, częstującego  dzieci piernikami.