W środę 22 grudnia dzieci z grupy dziewiątej miały wielki dzień: był to dzień pieczenia świątecznych pierniczków, nieodłącznego elementu udanych świąt! Dzieciaki zakasały rękawy, przygotowały stanowiska pracy i z werwą zabrały się do robienia świątecznych pierniczków. Świąteczna muzyka dodatkowo zachęciła do pracy i wprowadziła ciepłą, domową atmosferę. Gotowe pierniczki zostały przez przedszkolaki ślicznie ozdobione lukrem i kolorowymi posypkami. Skończone wypieki nie tylko przepysznie smakowały, ale również pięknie się prezentowały. Po tym dniu dzieci są gotowe, aby razem z rodzicami w swoich domach przygotować pierniczki na święta oraz dla Świętego Mikołaja!

Przygotowała: Krystyna Kojło

Opis zdjęć: Na pierwszych siedmiu zdjęciach dzieci przygotowują ciasto na pierniczki oraz je rozwałkowują. Na kolejnych (od 8 do 12) dzieci z wyrobionego ciasta wyciskają foremkami pierniczki. Na zdjęciach od 13 do 19 przedszkolaki zdobią swoje wypieki. Na ostatnim zdjęciu widać efekty pracy dzieci – stół zastawiony pierniczkami.