Karnawał to czas niecierpliwe wyczekiwany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.  Przedszkolaki z grupy dziewiątej nie były wyjątkiem, a karnawał postawiły uczcić hucznie zabawą choinką z przytupem.

Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcił do tańców i rozrywek. Tego dnia od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, policjantów i strażaków. W grupie dziewiątej zorganizowane były zabawy takie jak wielkie poszukiwania, bajkowe zagadki, konkurs degustator, piosenki ruchowo-naśladowcze. Cały dzień nie było końca śmiechom, tańcom i wygłupom. W trakcie przerw można było poczęstować się słodkimi napojami i słodyczami, aby naładować akumulatory.
Zabawa odbyła się w miłej i radosnej atmosferze, a magię karnawału można było jeszcze poczuć w grupie na długo po imprezie.

Przygotowała: Krystyna Kojło

Opis zdjęć:

Zdjęcia 1-8: Dzieci pozują w swoich kolorowych przebraniach.

Zdjęcia 9-12: Dzieci w trakcie zabawy „Wielkie Poszukiwania” rozwiązują zagadki na matach.

Zdjęcia 13-20: Dziewczynki z grupy pozują w fikuśnej peruce oraz swoich pięknych makijażach.

Zdjęcie 21: Dzieci siedzą przy stoliku podczas poczęstunku i zajadają się smakołykami.

Zdjęcie 22: Dzieci na holu biegają i tańczą podczas zabaw ruchowo-tanecznych.

Zdjęcie 23: Wspólne zdjęcie karnawałowe ze wszystkimi dziećmi w przebraniach.