17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Grupa piąta również włączyła się w obchody tego święta, żeby rozwijać zainteresowania przyrodnicze (i nie tylko) oraz empatię w stosunku do zwierząt domowych. Dzieci i pani Ewelina zaprezentowali sobie nawzajem różne przedmioty, zabawki, ubrania, gadżety i dekoracje związane z kotami. Przedszkolaki kolorowały kocie obrazki, które pięknie przyozdobiły gazetkę tematyczną oraz sklejały koty z papieru, które wykorzystały w zabawie oddechowej pt. „Kocie wyścigi”. Nie obeszło się również bez poszerzania wiedzy o kotach poprzez wysłuchanie losowanych przez dzieci kocich ciekawostek. Informacja o sposobie poruszania się kotów zainspirowała dzieci do zabawy ruchowej pt. „Wędrujące kotki”. Kocie maskotki towarzyszyły dzieciom w zabawach swobodnych i „kibicowały” przy układaniu kocich puzzli. To był wspaniały dzień dla wszystkich kocich fanów i nie tylko.

Przygotowała: Ewelina Kiprianiuk

Opis galerii: Pierwsze zdjęcie przedstawia tablicę tematyczną z okazji Dnia Kota. Na czterech kolejnych fotografiach dzieci prezentują kolekcję przyniesionych do przedszkola kocich przedmiotów. Zdjęcia od szóstego do dziewiątego przedstawiają dzieci kolorujące kocie obrazki, a dziesiąte to kolaż ukazujący trzy dziewczynki biorące udział w zabawie oddechowej. Na jedenastym zdjęciu dziewczynka pozuje z pokolorowanym przez siebie obrazkiem przedstawiającym kota z liter. Zdjęcie dwunaste to kolaż fotografii przedstawiających dzieci pozujące w kocich rękawiczkach. Na zdjęciach od trzynastego do piętnastego widać dzieci biorące udział w losowaniu i odczytywaniu kocich ciekawostek, a na kolejnym biorą udział w zabawie ruchowej. Dalsze zdjęcia przedstawiają dzieci układające kocie puzzle. Na ostatniej fotografii widać koty wycięte, złożone i sklejone z papieru przez dzieci.