W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika, w związku z czym grupa piąta włączyła się do akcji „Cała Polska maluje laurkę dla Strażników Lasu”, chcąc bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę włożoną w ochronę lasów przed pożarami. Dodatkowo wzięliśmy udział również w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka, które odbyły się 11 maja 2022 na placu Nadleśnictwa Hajnówka. Dzieci miały okazję obejrzeć wystawę wozów strażackich i stanowiska służb mundurowych oraz pokonać strażacki tor przeszkód. Wszystkim strażnikom życzymy jak najmniejszej ilości interwencji, zdrowia i bezpieczeństwa!

Przygotowały: Ewelina Kiprianiuk, Iwona Zaniewska-Ciep

Opis galerii: Pierwsze zdjęcie przedstawia certyfikat udziału w akcji „Laurka dla Strażników Lasu”, a drugie to kolaż prac naszych przedszkolaków. Na kolejnych trzech zdjęciach widać dzieci przy wozach strażackich, a na następnych ośmiu przy stanowiskach służb mundurowych. Na czternastym zdjęciu dzieci pozują przy stacji na terenie Nadleśnictwa. Reszta zdjęć przedstawia dzieci pokonujące strażacki tor przeszkód.