Zima powoli dobiega końca i wszyscy z utęsknieniem czekają na ciepłą, słoneczną wiosnę. Aby ją przyspieszyć przedszkolaki z grupy szóstej postanowiły założyć zielony ogródek na oknie.

Trzylatki podczas zajęć poznały wymagania życiowe roślin, zasady ich uprawy w sali przedszkolnej. Dzieci samodzielnie przygotowały ziemię i posadziły cebulę na szczypiorek. W pojemniku wysiały  nasiona rzeżuchy oraz fasolę. Dużą niespodzianką dla dzieci będzie uprawa kwitnących roślin cebulowych- hiacyntów oraz bulw begonii. Maluszki w grupach przygotowały swoje ogródki w woreczkach strunowych. Ustaliły, w jaki sposób będzie wyglądać opieka nad zielonym kącikiem. Po kilku dniach na kanapkach znalazła się wyhodowana samodzielnie rzeżucha oraz szczypiorek. Nowalijki smakują wybornie i każde z dzieci chętnie je spożywa.

Opracowanie: Dorota Jurczuk i Beata Sakowska

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia dzieci obserwujące przygotowane nasiona, ziemię i cebulę . Na następnym zdjęciu dzieci przygotowują ziemię do sadzenia. Kolejne cztery zdjęcia prezentują podlewanie gleby spryskiwaczem przez dzieci. Na następnych  dziewięciu zdjęciach dzieci sadzą cebulkę na szczypiorek. Na ostatnich czterech zdjęciach trzylatki wspólnie z panię zakładają swoje ogródki w woreczkach strunowych.