Pięciolatki z grupy ósmej podczas wiosennych zajęć o tematyce marcowej pogody bawiły się w „programowanie na dywanie”. Samodzielnie kodowały trasę dla robota Ozobota i obserwowały zmieniające się barwy. Układały też trasy ze specjalnych puzzli, po których poruszały się roboty. Głównym celem tych zajęć było kształcenie umiejętności kodowania informacji przy pomocy sekwencji barw. Sprawiły one dzieciom wiele radości i satysfakcji oraz wprowadziły w świat programowania.

Przygotowała: Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia 1 – 13 ukazują dzieci pracujące przy stolikach podczas tworzenia tras dla robota oraz bawiące się dzieci Ozobotami. Zdjęcia 14 – 19 przedstawiają dzieci siedzące wokół samodzielnie stworzonych tras ze specjalnych puzzli i obserwujących poruszające się po nich Ozoboty.