Sześciolatki z grupy piątej obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny w Nadleśnictwie Hajnówka. Leśnik, pani Bożena N. przygotowała ilustracje symbolizujące oznaki wiosny. Dzieci z łatwością rozpoznawały i nazywały wiosenne symbole. Na podstawie własnych przeżyć i doświadczeń opisywały zjawiska przyrodnicze występujące wiosną. Następnie dzieci udały się na poszukiwanie oznak wiosny angażując w to pięć zmysłów: wzrok, słuch, dotyk, węch i smak. Nasłuchiwały głosów ptaków; wyczuwały dłońmi wiosenny wiatr, dotykały mchu, kory drzew; wąchały bazie, powietrze, gałązki; szukały kolorów wiosny wokół siebie. Sześciolatki brały udział w zabawie ruchowej „Miedzy pniami drzew” a następnie przystąpiły do rysowania wszystkiego, co zdążyły zaobserwować w przyrodzie. Wykonane plakaty zabrały ze sobą do przedszkola. Zajęcia zakończyły zabawą na placu zabaw przy Nadleśnictwie Hajnówka. Serdecznie dziękujemy pani Bożenie N. za profesjonalną lekcję przyrody i prezenty, które otrzymaliśmy: kolorowanki i książkę.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, E. Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych czterech zdjęciach dzieci siedzą na ławeczkach i rozmawiają z leśnikiem o pierwszych oznakach wiosny. Kolejne dziewięć zdjęć przedstawia poszukiwania wiosny w przyrodzie: pierwsza zielona trawka, pąki na drzewach; stokrotki, biedronka, przebiśniegi, krokusy, kopce kreta. Na kolejnych trzech zdjęciach dzieci biegają pomiędzy rosnącymi pniami drzew omijając je raz z prawej, raz z lewej strony. Następnie rysują mazakami na brystolu zaobserwowane zjawiska. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci korzystające z  placu zabaw. Na ostatniej fotografii uczestnicy zajęć wykonują wspólne zdjęcie na pamiątkę spotkania.