W dniu 21 marca grupa siódma obchodziła Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw i eksperymentów związanych z tematyką dnia. Dzieci dowiedziały się  o starym zwyczaju „topienia” Marzanny.  Maszerowaliśmy we wspólnym pochodzie na którego czele widniała Marzanna a w ogrodzie przedszkolnym poszukiwaliśmy pierwszych oznak wiosny. Na zakończenie przedszkolaki wraz z Marzanną okrzykami pożegnały zimę i śpiewem przywitały wiosnę.

Opracowała: Natalia Zarecka

Opis galerii: Pierwsze cztery zdjęcia przedstawiają zabawy dzieci wokół tematyki dnia. Zdjęcie piąte ukazuje produkty które były wykorzystane do przeprowadzenia eksperymentu „Tęcza” . Zdjęcia 6-10 – przeprowadzenie eksperymentu. Zdjęcia 11- 15 przedstawiają dzieci kolorujące wiosenne opaski. Na kolejnych dwóch zdjęciach widnieje grupa z wiosennymi opaskami. Zdjęcie 18 spacer z Marzanną. Kolejne zdjęcia wspólne śpiewanie w kole, następnie poszukiwania pierwszych oznak wiosny.