Nasze przedszkolaki nigdy nie zapominają o ekologii wobec tego 22 kwietnia  w grupie siódmej obchodzono Światowy Dzień Ziemi. W czasie zajęć i zabaw dzieci przypomniały sobie zasady, których należy przestrzegać aby chronić ziemię. Uczyły się jak segregować odpady, dowiedziały się co to recykling, na globusie poszukiwały kontynenty, morza i oceany, pomalowały pianką planetę Ziemię. Czterolatki złożyły „Ekologiczne przyrzeczenie” następnie przy odgłosach lasu relaksowały się na dywanie.

Przygotowały: Natalia Zarecka, Alicja Jurczak

Opis galerii: Na pierwszym i drugim zdjęciu nauczycielka czyta i inscenizuje wiersz pt.  „Sznurek Jurka”. Zdjęcia 3-9 przedstawiają  zabawę dydaktyczną z segregacją śmieci.  Na kolejnych zdjęciach widać jak dzieci segregują śmieci pakując je do odpowiednich worków. Na zdjęciu 15 i 16 pokaz globusa. Zdjęcia 17-25 przedstawiają dzieci tworzące farbę z pianki i malujące Ziemię.  Kolejne zdjęcie „Ekologiczne przyrzeczenie”, następnie grupowe zdjęcie z wykonaną pracą oraz relaksacja.