11 maja w grupie ósmej odbyły się zajęcia profilaktyczne z zakresu ochrony środowiska prowadzone przez specjalistę z Poradni Psychologiczno-Pedagogiczne w Hajnówce – Panią Małgosię S. Głównym celem zajęć było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczające nas środowisko. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania bajki pt. „Pewnego dnia w Galaktyce”, której towarzyszyły ilustracje wyświetlane na tablicy interaktywnej. Poruszała ona problem zaśmiecania Ziemi przez ludzi, co bardzo obciąża planetę i nie pozwala jej cieszyć się z obchodów jej święta, w związku z czym dzieci muszą zostać obrońcami swojej planety i dbać o to, by ich pokolenie dbało o stan Ziemi. Kolejną częścią spotkania była zabawa dydaktyczna podczas której dzieci rozpoznawały materiały, z jakich wykonywane były odpady, a następnie segregowały je do odpowiednich pojemników oraz dopasowywały napisy do odpowiedniego pojemnika poprzez globalne odczytywanie wyrazów. Na koniec zajęć dzieci zaprojektowały na rysunkach wzór wymarzonych eko-toreb, rozwijając świadomość tego, że ekologiczne torby są o wiele lepsze dla środowiska od toreb z plastiku. Serdecznie dziękujemy Pani Małgosi za pouczającą lekcję!

Opracowała: Ewelina Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia przywitanie dzieci z Panią Małgosią. Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci słuchające bajki i oglądające ilustrujące ją slajdy. Na kolejnych sześciu fotografiach pani z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej prowadzi zabawę dotyczącą segregacji śmieci. Na jedenastym zdjęciu widać dzieci przytulające się na pożegnanie do pani Małgosi w podziękowaniu za ciekawe zajęcia. Na przedostatnim zdjęciu pani Małgosia opowiada dzieciom o zaletach eko-toreb, a na ostatnim dzieci siedzą przy stolikach i je projektują.