Dnia 20 maja przedszkolaki z grupy czwartej miały możliwość uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych przez pracownicę Białowieskiego Parku Narodowego Panią Joanną B. Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowania przedszkolaków mrówkami. Zajęcia rozpoczęły się prezentacja multimedialną pt. ,,Życie mrówek’’ , podczas której dzieci zapoznały się z budową mrówek, dowiedziały się, że najliczniejszą grupę w społeczeństwie stanowią mrówki – robotnice przychodzące na świat bez skrzydeł. Dowiedziały się , jaką rolę pełni ,,Królowa mrówek’’, poznały wiele ciekawostek na temat mrówek. Po prelekcji przedszkolaki otrzymały do pokolorowania karty pracy przedstawiające rozwój mrówki. Następnie udały się na plac przedszkolny i zaopatrzone w lupy prowadziły obserwacje przyrodnicze ,,Poszukujemy mrówek’’. Zajęcia były wartościową lekcją, opowieści o mrówkach wzbudziły ogromne zainteresowanie.

Opis galerii zdjęć: Pierwsze siedem zdjęć przedstawia prezentację multimedialna nt. ,,Życie mrówek’’. Na kolejnych sześciu zdjęciach dzieci pracują przy stolikach kolorując karty pracy. Kolejne zdjęcia przedstawiają udział dzieci w zajęciach terenowych, podczas których najmłodsi prowadzą poszukiwania mrówek. Ostatnie zdjęcie to pożegnanie z naszą Panią Edukatorką.

Opracowanie: Joanna Suchodoła