W ramach realizacji bloku tematycznego dotyczącego zawodów, cztero- i trzylatki z grupy drugiej zwiedziły Komendę Powiatową Policji w Hajnówce. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach prowadzonych przez Panią sierżant sztabową Paulinę Pawluczuk – Kośko w sali edukacyjnej, a następnie miały możliwość zobaczenia z bliska auta policyjnego. To była bardzo pouczająca i ciekawa wyprawa. Zadowolone przedszkolaki wracały do przedszkola bogatsze w wiedzę na temat tak ważnej i potrzebnej pracy, jaką jest praca Policjantów. A na pamiątkę dzieci otrzymały wyjątkowe baloniki z logo Policji. Serdecznie dziękujemy wszystkim Pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, a w szczególności Pani sierżant sztabowej Paulinie Pawluczuk-Kośko za ciekawe zajęcia i serdeczną atmosferę spotkania oraz Pani Annie Czykwin, mamie naszego Bartka!

Nauczycielki grupy: Kinga Litwiniec – Burnecka i Zofia Kajdewicz

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie wykonane zostało dzieciom i Pani sierżant sztabowej podczas powitania przed wejściem do sali edukacyjnej. Na trzech kolejnych zdjęciach widać dzieci i Panią policjantkę podczas rozmowy i słuchania książeczki dotyczącej bezpieczeństwa. Piąte zdjęcie przedstawia ćwiczenia praktyczne z sygnalizatorem. Trzy następne zdjęcia wykonane zostały dzieciom podczas oglądania i przymierzania elementów umundurowania policjanta. Na dwóch kolejnych zdjęciach widoczne są dzieci podczas oglądania bajki edukacyjnej. Zdjęcie jedenaste przedstawia dzieci podczas oglądania policyjnego radiowozu. Kolejne zdjęcie wykonano podczas wręczania przez Panią policjantkę balonów. Ostatnie zdjęcie przedstawia dzieci cieszące się otrzymaną niespodzianką.