Pięciolatki z grupy ósmej , w ramach realizacji innowacji pedagogicznej i poznawania bioróżnorodności , wybrały się komunikacją miejską na łąkę, aby wielozmysłowo poznawać jej ekosystem. W tym celu posłużyły się przyrządami optycznymi – lupami, wnikliwie obserwując łąkowe rośliny i owady. Obserwowały także kopce kretów i poszukiwały żabek. Następnie odwiedziły Kładkę Edukacyjną na Judziance Starej i cieszyły oczy bogactwem roślin rosnących na bagiennym terenie,  widocznych  z tejże kładki. Wycieczka obfitowała w mnóstwo wrażeń. Dzieci poszerzyły swą wiedzę przyrodniczą eksplorując i obserwując piękno podlaskiej przyrody. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Tadkowi (tacie Paulinki G. ) za pomoc towarzyszenie nam podczas wycieczki.

Opis galerii zdjęć:

Na zdjęciu pierwszym  widać dzieci stojące na tle wiaty przystanku autobusowego MPK , oczekujące na autobus.

Zdjęcie drugie prezentuje dzieci  idące z przystanku autobusowego na łąkę.

Zdjęcia od trzeciego do dziesiątego przedstawiają dzieci badające łąkę.

Na kolejnych zdjęciach widać dzieci zwiedzające kładkę edukacyjna i obserwujące roślinność.

Przygotowała: Lucyna Stawarz