Dnia 30 maja odbyło się podsumowanie przedszkolnego konkursu plastycznego na plakat grupowy „Bioróżnorodność oczami przedszkolaków„. W konkursie brały udział wszystkie grupy przedszkolne pod okiem nauczycielek. Konkurs ten miał następujące cele:

• Propagowanie piękna leśnej przyrody i bioróżnorodności bliższych i dalszych okolic Hajnówki
  • Utrwalanie gatunków rodzimej fauny i flory;
  • Zachęcanie do kontaktu z przyrodą;
  • Wyrabianie wrażliwości na piękno i delikatność przyrody;
  • Propagowanie wśród dzieci i rodziców działań zmierzających w kierunku ochrony środowiska;
  • Kształtowanie świadomości ekologicznej uczestników konkursu;
  • Budowanie i wzmacnianie pozytywnych więzi pomiędzy przedszkolakami podczas wspólnego tworzenia;
  • Umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojej wiedzy, kreatywności i talentu.

Wszystkie zgłoszone prace zostały wyeksponowane na wystawie w hollu budynku A. Każda z nich była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, dlatego też wszystkie zajęły zasłużone pierwsze miejsce.

Przygotowały: Ewelina Kiprianiuk, Małgorzata Saadoon

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych dziewięciu zdjęciach widać kolejno prace wszystkich dziewięciu grup. Dziesiąte zdjęcie przedstawia całą wystawę znajdującą się w hollu przedszkola. Zdjęcia 11-19 przedstawiają wręczanie nagród przez organizatorki konkursu dla przedstawicieli wszystkich grup. Zdjęcia 20-21 przedstawiają dzieci z grup 1-5 pozujące przy wystawie z dyplomami i książkami, które grupy otrzymały w nagrodę.