W związku ze zbliżającymi się wakacjami, pięciolatki z grupy ósmej wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Pani Policjantka udostępniła klucz do Dziecięcej Komendy Policji, znajdujący się w tymże gmachu. Dzieci, zauroczone ciekawym wystrojem komendy, z  wielką uwagą uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na temat ,,Bezpiecznych wakacji’’. Policjantka, Pani Basia S. była oczarowana dużymi zasobami wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznych i niebezpiecznych zachowań, zgromadzonych podczas wdrażania w przedszkolu, programu profilaktycznego ,, Bezpieczny Przedszkolak’’. Dzieci, bogatsze o wiedzę zgromadzoną podczas zajęć i utrwaloną filmem edukacyjnym, zwiedzały następnie policyjny parking i oglądały samochody policyjne oraz elementy wyposażenia  policjantów. Na zakończenie podziękowały policjantce  pani Basi, za bardzo ciekawe zajęcia. Po opuszczeniu murów Komendy policji udały się na spacer do parku, aby w otoczeniu pięknej przyrody pobawić się przy miejskiej fontannie.

Przygotowała: Lucyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcia przedstawiają dzieci otwierające kluczem ,,Dziecięcą Komendę Policji’’.Na następnych widać dzieci siedzące na dywanie i słuchające pani policjantki oraz odpowiadające na pytania. Na kolejnych przedszkolaki oglądają film edukacyjny i pozują do zdjęć przy tablicy. Dalsze zdjęcia prezentują dzieci obserwujące policyjne samochody i dziękujące pani policjantce. Na ostatnich dzieci pozują do zdjęć przy fontannie w parku Miejskim.