Dzieci z grupy IV i V brały udział w przedszkolnej akcji ekologicznej połączonej z happeningiem „Dbamy o nasze miasto”. Wyposażone w hasła i transparenty, wyruszyły w miasto promować nieśmiecenie oraz inicjować działania, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Same widząc śmieci , zbierały je do odpowiednich worków, które na koniec wyrzuciły do koszy znajdujących się na terenie naszego przedszkola. Celem akcji było zachęcenie społeczności Hajnówki do angażowania się w działania na rzecz wspólnego dobra.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, E. Kiprianiuk, J. Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Na trzech pierwszych zdjęciach widać dzieci idące ulicami miasta, trzymające w dłoniach transparenty z hasłami typu: „Dbamy o Hajnówkę”, „Sprzątamy Hajnówkę”, „Czysta Hajnówka”, „Turysto, szanuj środowisko”. Na kolejnych zdjęciach dzieci zbierają śmieci i wkładają je do odpowiednich worków. Dwa ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci ustawione przed śmietnikiem przedszkolnym z workami uzbieranych śmieci.