Dzieci z grupy trzeciej przyniosły do przedszkola swoje ulubione żelki. Zanim je zjadły uczyły się samodzielnie otwierać opakowanie, następnie rozpoznawały kolory i kształty, dodawały i odejmowały na talerzykach oraz układały kolorowe obrazki. Najważniejszą częścią zajęć było tworzenie szaszłyków. Dzieci przystąpiły do tego zadania z wielkim zapałem. Musiały uważać na ostre zakończenie patyczka, aby nie zrobić sobie krzywdy. Wszystkie przedszkolaki poradziły sobie na piątkę a powstałe szaszłyki zjadły ze smakiem.

Przygotowała: I. Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu nauczycielka czyta dzieciom opowiadanie wprowadzające do tematu zajęć. Na kolejnych trzech zdjęciach dzieci siedzą na dywanie i otwierają paczki z żelkami. Następnie układają żelki na talerzykach, przeliczają, tworzą obrazy, wykonują szaszłyki. Na przedostatnich zdjęciach dzieci pokazują wykonane szaszłyki. Na ostatnich fotografiach dzieci konsumują wykonane przez siebie szaszłyki.