W poniedziałek, 29 sierpnia, najmłodsze dyżurujące dzieci wyruszyły w podróż do świata motyli. Po obejrzeniu materiału wideo dotyczącego tych pięknych owadów wzięły udział w zabawie ruchowej ilustrującej rozwój motyla: naśladowały gąsienice, które zapadły w hibernację w kokonie, żeby obudzić się jako piękne motyle i latać po sali w rytm piosenki „Motylem jestem”. Na koniec każdy ozdobił swojego motyla zgodnie z własnym pomysłem.

Przygotowała: Ewelina Kiprianiuk

Opis galerii: 1. Dzieci oglądają materiał wideo o motylach. 2. Dzieci udają gąsienice. 3. Dzieci naśladują hibernację w kokonach. 4-6. Dzieci „latają” po sali z papierowymi motylami w dłoniach. 7-8. Dzieci siedząc przy stolikach ozdabiają sylwety motyli. 9. Grupa prezentuje ozdobione motyle.