W nowym roku szkolnym dzieci z grupy piątej rozpoczęły realizację treści programu profilaktycznego ,,Bezpieczny Przedszkolak”. Podczas zabaw i zajęć przedszkolaki rozpoznawały, określały i nazywały sytuacje bezpieczne i niebezpieczne. W trakcie zabaw ruchowych utrwalały znajomość podstawowych kolorów. Taką wiedzę wykorzystały  do określania różnych sytuacji, zdarzeń np.: czerwony-sytuacja niebezpieczna, zielony-sytuacja bezpieczna.  W trakcie zajęć na temat ,,Bezpieczni na drodze” dzieci gromadziły wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się pieszych i kierowców po drogach. Dla utrwalenia zdobytej wiedzy o ruchu drogowym przedszkolaki uczestniczyły w zabawach tematycznych i konstrukcyjnych. Do zabaw wykorzystały matę tematyczną, gotowe zestawy klocków, zabawki-pojazdy.

Przygotowała: Ewa Anchimiuk, J. Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia ukazują:-zabawy ruchowe na dywanie z wykorzystaniem kolorowych krążków, zabawy z wykorzystaniem maty oraz znaków drogowych, zabawy konstrukcyjne z użyciem gotowych elementów drewnianych i plastikowych. Dzieci wykonują również pracę przestrzenną, przyklejając na tekturkę wycięte elementy. Na dwóch ostatnich zdjęciach dzieci stoją przed parapetem, na którym ustawione są powstałe makiety ulicy.